Golf

Posted on

Golf to jedna z dyscyplin sportowych, którą przywrócono do kanonu sportów olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Rozgrywki w golfa odbywają się na trawiastych nawierzchniach, w których umieszczono specjalne dołki o kształcie cylindrów. Celem zawodnika jest wprowadzenie piłki do dołka przy pomocy specjalnych kijów w jak najmniejszej ilości uderzeń.

Jak powstał golf?

Historia golfa rozpoczęła się w czasach średniowiecznej Szkocji, gdzie jedną z bardziej popularnych rozrywek było trafianie do dołków skórzaną piłką prowadzoną kijem. Rozgrywki Golfa prowadzone są podczas letnich Igrzysk Olimpijskich. Zasady współczesnego golfa są bardzo zbliżone do tych, które obowiązywały w XIII wieku w Szkocji. Do dziś sport ten uważany jest za bardzo elitarny, mimo to staje się coraz popularniejszy głównie ze względu na to, że może go uprawiać osoba w każdym wieku. Jako sport olimpijski golf zadebiutował w 1900 roku, jednak w późniejszym czasie został wycofany, by powrócić w 2016.

Zasady na Igrzyskach

Rozgrywka w golfa to zaliczenie przez zawodnika wszystkich dołków na danym polu. Najważniejsza w tym sporcie jest technika uderzenia, którą zawodnicy trenują latami. Wbrew pozorom nie potrzeba tu dużej siły, lecz odpowiedniego ustawienia, celności i dobrania właściwego kija golfowego.

Zwycięzcy kategorii golf na Igrzyskach Olimpijskich 2016

Konkurencja męska: Justin Rose
Konkurencja damska: Park Inbee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *