Jak wybrać namiot turystyczny?

Namiot turystyczny może być dla nas niczym dom, w którym śpimy przyjemnie i bezpiecznie. Niestety może się także zdarzyć, iż skróci Nasz wyjazd, zmuszając Nas do szybkiego spakowania się podczas ulewy. Takich doświadczeń możemy uniknąć, jeżeli dokonamy wyboru właściwego namiotu i dowiemy się, jaka jego wielkość będzie dla nas najlepsza.

Namiot turystyczny – rodzaje

Namioty turystyczne, można podzielić na:

  • namioty wyprawowe, całoroczne – można ich używać nie tylko latem, ale też jesienią czy zimą. Są wodoodporne i szczelne,
  • namioty trekkingowe – idealne do górskiej turystyki, na wyjazdy oraz wędrówki. Ich plusem jest bardzo lekka konstrukcja i dobra wodoodporność,
  • namioty kempingowe – to zdecydowanie wybór najbardziej wszechstronny. W sprzedaży znajdują się dwuosobowe albo jednoosobowe namioty tego typu, jak również w dużo większym rozmiarze.

Wielkość namiotu – jaką wybrać?

W ofercie producentów znajdziemy nie tylko lekkie turystyczne namioty, ale też namioty w wersji rodzinnej z podziałem na sypialnie, czyli najbardziej kompaktowe wersje namiotów wyprawowych. Zastanówmy się wcześniej, jaki rozmiar namiotu będzie nam najbardziej odpowiadał.

Zwracajmy zawsze szczególną uwagę na obrazek przedstawiający liczbę osób, które mogą przebywać w wybranym namiocie – przestrzenne wyobrażenie jest niezwykle pomocne podczas dokonywania właściwego wyboru. Dzięki temu uda się nam także sprawdzić, czy została przewidziana przestrzeń na poczet bagażu, na przykład po postacią większego przedsionka.

Jeśli lubimy mieć sporo przestrzeni do dyspozycji i nie zależy nam zbytnio na niewielkiej wadze naszego namiotu, możemy wybrać jeden z większych modeli. Podczas wielodniowych wędrówek z plecakiem turystycznym, nierzadko wybieraną opcją jest namiot jednoosobowy. Wówczas, nie musimy zbyt dużo nosić na plecach, co na pewno jest komfortowe – wystarczy wzięcie kilku przydatnych akcesoriów i śpiwora i śmiało możemy wyruszać w trasę, bez obawy o miejsce do spania, nawet w lesie.

Comments are closed.