Najpiękniejsze plaże w Polsce i jak do nich dojechać pociągiem?

Korki, ceny paliwa i okres wakacyjny — to jedno z najgorszych połączeń, jeśli chodzi o podróż samochodem nad polskie morze. Nikt nie odczuwa przyjemności z trwającej pół dnia podróży, podczas której więcej się stoi w korkach, niż jedzie do celu. Na pomoc przychodzi transport kolejowy — omija on większość korków i dzięki niemu można odbyć podróż w komforcie i spokoju ducha. Nadchodzi jednak najważniejsze pytanie — jak dojechać pociągiem na plaże nad Bałtykiem? 

Plaża w Świnoujściu — jak dojechać na wakacje nad morzem? 

Plaża w Świnoujściu jest uznawana za jedną z najlepszych i najczystszych plaż w Polsce. Co jest nie lada wyzwaniem, bo cała plaża ma długość 10 km, a otoczona jest płytkimi kąpieliskami. I co lepsze — można do Świnoujścia dojechać bezpośrednio pociągiem. Pasażerowie mogą wysiąść na stacji na wyspie Wolin, z której promem można przeprawić się na każdą z wysp. Pociąg ma swój start w Przemyślu i przejeżdża przez większość dużych miast w Polsce, takich jak Kraków, Wrocław, Katowice, Leszno, Poznań czy Szczecin. Funkcjonuje również bezpośrednie połączenie z Warszawy do Świnoujścia. 

plaże nad morzem

Kołobrzeg — miejsce z jedną z najpiękniejszych plaż 

Plaża nad morzem w Kołobrzegu (https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/najlepsze-i-najpiekniejsze-plaze-w-polsce-gdzie-jechac-nad-morze/) oferuje liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla młodszych zwiedzających jest wiele trampolin czy dmuchanych zjeżdżali, za to dorośli mogą odpocząć w plażowych barach. Na uwagę zasługuje molo w Kołobrzegu, które warto zobaczyć podczas odpoczynku na plaży. Kołobrzeg posiada stację końcową wielu pociągów zmierzających w kierunku morza. Podróż z Warszawy trwa ok. 8 godzin, z drugiego końca Polski podróż wydłuża się do 12 godzin. Do Kołobrzegu możemy dojechać jeszcze z takich miast, jak Wrocław, Koszalin, Łódź, Szczecin czy Gdańsk. 

Duża plaża na cyplu na Półwyspie Helskim — w jaki sposób tam dotrzeć? 

Półwysep Helski oferuje niezliczoną ilość plaż nad Bałtykiem. Gdziekolwiek się turyści nie zatrzymają, mają blisko do piaszczystych plaż oraz wielu strzeżonych kąpielisk. Poza sezonem wakacyjnym ciężko jest się dostać na Hel — kursuje jedynie pociąg z Gdyni. W lecie kursuje wiele pociągów dalekobieżnych, jednak najlepiej jest dotrzeć pociągiem do Trójmiasta i przesiąść się w pociąg jadący bezpośrednio na Hel. 

Comments are closed.