Plecak na wyprawy trekkingowe

Trekking to coraz popularniejsza dyscyplina sportowa. Chodzenie po górach niesie ze sobą ogrom fantastycznych korzyści. Chociażby takie, że można podziwiać naturę w jej naospjpiękniejszym wydaniu. Aczkolwiek, nie można zapominać o tym, że tego rodzaju wyprawy związane są z koniecznością odpowiedniego przygotowania. Nie tylko, jeżeli chodzi o ubiór, ale także o …plecak. Mały, czasem duży, zawsze warto mieć go przy sobie. Jaki plecak wybrać na wyprawę w góry?

Plecaki dopasowane do potrzeb użytkowników

Osoby poszukujące plecaki na wyprawy trekkingowe, mogą spojrzeć na ofertę firmy Osprey. Znaleźć tam można wiele plecaków, które będą idealnym towarzyszem, pomagając zgromadzić najpotrzebniejsze rzeczy w jednym miejscu.

Wielu wędrowców wychodzi z założenia, że na każdą wyprawę mogą mieć jeden plecak. Nie tylko mowa tu o spacerach po górach, ale np. tych nad Bałtykiem. Nie można wychodzić z takiego założenia. Chociażby dlatego, że ma się do czynienia z zupełnie odmiennymi warunkami atmosferycznymi. Tym bardziej, że jest wiele plecaków, które posiadają dodatkowe możliwości. Warto sprawdzić, co one dokładnie oferują, aby upewnić się, że ma on m.in. odpowiednią ilość komór, czy też specjalną kieszeń do przechowywania wody.

Standardowe modele

Jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z trekkingiem, to powinien wybrać coś z modeli standardowych. Wiele z nich w swojej ofercie ma marka Osprey. Takie, które idealnie nadają się na jednodniowe wycieczki w góry. Będzie w nich można schować jedzenie i picie, które zawsze należy mieć przy sobie – nawet, jeżeli ktoś na chwilę wybiera się tylko w góry. Są to te plecaki, których pojemność mieści się w granicach od 18 do 60 litrów.

Czy na swoją pierwszą wyprawę w góry należy mieć największy plecak? Wręcz przeciwnie. Lepiej wybrać coś mniejszego. Po to, aby nie nosić rzeczy, które faktycznie nie przydadzą się w górach. Człowiek ma tendencję do tego, że mając do dyspozycji dużo miejsca w plecaku, zabiera wiele niepotrzebnych rzeczy. Takich sytuacji podczas pieszych wędrówkach po górach, lepiej unikać.

Comments are closed.