Wybierasz się na dłużej w góry? Postaw na palnik turystyczny

Obecnie coraz więcej osób zaczyna się interesować górskimi wyprawami. Warto na początek spróbować swoich sił na lżejszych trasach, które nie są aż tak wymagające. Z czasem można się wybrać w nieco wyższe partie gór. Akurat w Polsce mamy wiele ciekawych szlaków, na których można spokojnie pospacerować (nawet z dziećmi, czy też z psem), ale nie brakuje także takich, które dają w kość. Najważniejsze jest to, aby w góry właściwie się przygotować. Sporo mówi się o butach, stroju i plecaku. Należy jednak zwrócić uwagę także na inne kwestie. Co mamy na myśli? Chociażby palnik turystyczny.

Przygotuj jedzenie szybko, łatwo i przyjemnie

palnik turystyczny

Na górskich trasach można się porządnie zmęczyć. Nie da się ukryć, że z czasem zaczynamy być głodni. Wiadomo, że zawsze mamy przy sobie jakieś batoniki energetyczne i kanapki, ale z czasem zjedlibyśmy coś bardziej konkretnego. Raczej na zimno trudno jest cokolwiek przygotować. Gdy zainwestujemy w palnik turystyczny, to możemy przygotować dowolne danie.

Palniki turystyczne są dostępne w sklepach sportowych, czy też w sklepach dla amatorów górskich. W zależności od potrzeb można postawić na planiki turystyczne znacznie większych rozmiarów (na większe butle gazowe), jak i te mniejsze, które są na pewno wygodniejsze w transporcie.

Panik turystyczny – czy łatwo z niego korzystać?

Palniki turystyczne na gazowe kartusze są najpopularniejsze na rynku. Być może wynika to z tego, że w samej obsłudze są bardzo intuicyjne. Na dodatek są lekkie, poręczne, a do tego nie okopcają naczyń. Obsługa zależy od tego, jaki konkretnie palnik turystyczny mamy. Najważniejszy jest system mocowania kartusza. Może być bowiem on nakręcany, czy też nabijany. Polecamy zdecydowanie te pierwsze. Spokojnie możemy je odkręcić, gdy palnik ląduje w naszym plecaku i dopiero założyć przed samym gotowaniem.

Gdy raz wybierzemy się w góry z palnikiem turystycznym, to nie będziemy chcieli słyszeć o podróżach bez niego. Wyprawa wydaje się od razu lepiej zaplanowana, a na dodatek smaczna.

Comments are closed.