Plecak z lisem – czy warto?

Firma Fjallraven zyskała popularność w 1978 roku, kiedy na rynek weszły pierwsze modele plecaków z lisem. Początkowo stworzone zostały z myślą o skandynawskich dzieciach uczęszczających do szkół i przedszkoli, jednak obecnie cieszą się największą popularnością wśród nawet najbardziej wymagających turystów. Sukces zawdzięczają bezdyskusyjnie swojej konstrukcji, która nie obciąża kręgosłupa. Dostępne w wielu kolorach, mogą posłużyć przez kilka lat, zarówno kobietom jak i mężczyznom. 

Wersje plecaków z lisem

Najbardziej popularnym wyborem jest model Ochre. Charakteryzuje go rozmiar mieszczący format A4 i kształt prostokąta. Model Ochre posiada łącznie cztery kieszenie – kieszeń główną, mniejszą frontową oraz dwie boczne. Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt, który jest wygodny i praktyczny, a dodatkowo zapinany na jeden nap. Na froncie plecaka znajduje się etykieta przeznaczona do wpisana danych właściciela, dzięki czemu w podróżach z łatwością można namierzyć swój plecak. Pojemność modelu Ochre do 16 litrów, a dzięki poduszce, która znajduje się w tylnej kieszeni wewnątrz, plecak dopasowuje się do kręgosłupa i zmniejsza ucisk spowodowany obciążeniem. 

Dla miłośników podróży rowerowych oraz przechadzek z lekkim bagażem stworzona została mini wersja plecaka z lisem o pojemności 7 litrów. Z tej wersji mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci, ponieważ można dobrać do niej pasek piersiowy, który będzie bardziej praktyczny wśród najmłodszych. 

Firma Fjallraven dodała również do swojej oferty plecaki na laptopa – Fjallraven Kanken Laptop 13. Model stworzony z myślą o łatwym i bezpiecznym transportowaniu sprzętu elektronicznego. Jest wodoodporny i wykonany z solidnego materiału. 

Najważniejsze cechy

Plecaki wykonane z PolarSport są z wysoką dbałością o detale. Odblaskowe logo firmy umieszczone na froncie plecaków dodaje im oryginalności oraz zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo o zmroku. Wykonane są z tkaniny Vinylon F wodoodpornej oraz odpornej na uszkodzenia. Regulowane paski pomogą przystosować plecak do niemalże każdej osoby. Posiadają szeroką gamę kolorystyczną, zatem przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. 

Comments are closed.