Podróż pociągiem – gdzie na weekend w Polsce?

Rozbudowa sieć kolejowa w naszym kraju pozwala na podróżowanie bez konieczności odpalania samochodu. Pociągi zabierają podróżnych w góry, nad morze i inne ciekawe zakątki Polski. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać pociągiem na weekend.

Weekend w Polsce w górach

Zakopane jest uznawane za stolice polskiej turystyki. Miasteczko jest położone u stóp Tatr i posiada bardzo dobre połączenia z resztą kraju. Podróż pociągiem do miejsca wiąże się z możliwością podziwiania pięknych widoków, których nie mało na Podhalu. Stacja kolejowa jest umiejscowiona w samym centrum Zakopanego, co ułatwia dotarcie do wybranego pensjonatu. Tatry to nie jedyne góry, do których można dotrzeć pociągiem. Inne popularne cele podróżujących to:

  • Karkonosze – można tam dotrzeć przy pomocy wygodnego połączenia z Warszawy do Szklarskiej Poręby,
  • Beskid Żywiecki – wypad na weekend bez samochodu w ten strony jest możliwy dzięki licznie kursującym Pociągom Kolei Śląskich,
  • Beskid Sądecki – te przepiękne pasmo górskie jest dostępne dla turystów bez samochodów, można tam dojechać pociągiem z Tarnowa.
pociągiem na weekend w polsce

Weekend nad morzem

Osoby nie mające ochoty korzystać z samochodów, a zastanawiające się gdzie jechać na weekend w Polsce nie muszą rezygnować z wyjazdu nad morze. Co ważne tyczy się to mieszkańców całego kraju, a nie tylko tych żyjących w jego północnej części. Najwięcej pociągów kursuje do Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale to nie jedyne możliwości. Inne popularne wybory turystów na położona na Wybrzeżu Słowińskim Ustka oraz Kołobrzeg, do którego można dojechać nowoczesne Pendolino.

Pociągiem na Mazury

Gdzie na weekend w Polsce? Odpowiedź jest prosta, na Mazury, a konkretnie do Giżycka. To malownicze miasto jest położone na trasie z Gdyni do Białegostoku. Jest umiejscowione w samym sercu Krainy Wielkich Jezior i zapewnia wiele atrakcji na weekend. Dogodne położenie ma również Iława, do której można dojechać z Warszawy. Ponadto, warto wymienić takie mazurskie miejscowości jak Kętrzyn z wizytówką w postaci pięknego zamku oraz Reszel.

Comments are closed.